Przejdź do treści
Szymon Sadowski fizjoterapeuta Cernio

Szymon Sadowski

magister fizjoterapii

Swoje pierwsze doświadczenia zawodowe zdobyłem pracując w prywatnej przychodni Medikar. Pierwszy rok mojej pracy odbywał sie stacjonarnie w sali ćwiczeń i nakierowany był na pomoc dla pacjentów z różnymi jednostkami chorobowymi. W kolejnym roku swojej pracy zawodowej zajmowałem sie już indywidualnie pacjentami, którzy ze względu na swój stan zdrowia, wiek i liczne poważne schorzenia nie byli w stanie dotrzeć sami do przychodni. Pacjentami tymi byli głównie chorzy “neurologicznie”, po przebytych udarach oraz pacjenci “ortopedyczni” po przebytych urazach układu narządu ruchu lub ze schorzeniami zwyrodnieniowymi .

Dzięki dużej ilości sukcesów w usprawnieniu pacjentów, którzy nie byli w stanie samodzielnie sie poruszać, moja praca przerodziła sie w pasję, którą zamierzam cały czas kontynuować.

Szczególnym moim zainteresowaniem były i są problemy odcinka lędźwiowo- krzyżowego, dlatego napisałem pracę pod tytułem ” Dyskopatia i zmiany zwyrodnieniowe w odcinku lędźwiowym kręgosłupa”.

W swojej pracy zawodowej wykorzystuję elementy terapii manualnej, terapii tkanek miękki, masażu jak również posługuję się niezbędnymi narzędziami w ćwiczeniach indywidualnie dobranych dla danego pacjenta. W swojej codziennej pracy szczególnie lubię zajmować się pacjentami obciążonych przebytymi udarami ośrodkowego układu nerwowego a także po przebytych złamaniach lub zwichnięciach. Nie mniejszą pasją dla mnie jest również możliwość niesienie pomocy pacjentom onkologicznym ( rehabilitacja onkologiczna) oraz szeroko pojęta rehabilitacja ogólnorozwojowa.

Skip to content